© PetraFasion.cz. All Rights Reserved.

Nejvděčnější kusy oblečení do šatníku

Ženský šatník! Pro mnohé „skládka“ nepřeberného množství oblečení, z kterého se unosí sotva třetina; pro některé poloprázdná šatní skříň, jejíž majitelka nerada nakupuje. Ať tak či tak, každá žena se čas od času potýká s problémem:

„Nemám co na sebe!“.

Jen zřídkakdy je to ale vážně pravda. Mnohem častěji se stává, že ve skříni sice leží několik desítek (někdy i stovek) kusů oděvů, které se však mezi sebou těžko kombinují. A to je právě ten problém mnoha žen, že při nákupech, zejména ve slevách, nepřemýšlejí o tom, s čím nový svetřík, sukni atd. budou běžně nosit.

V magazínech pro ženy, nebo na různých webových stránkách, se dají najít články, co opěvují tzv. „základní kusy oblečení do ženského šatníku“, které by žádné z nás neměly doma chybět. Jak některé tyto články ale samy přiznávají, vždy záleží především na vkusu člověka a stylu, který nosí.

Někomu vyhovují tepláky a volná trička, někdo touží po něčem ženštějším. A právě s tou touhou „vypadat více jako žena“ se mnohé dívky a ženy obracejí na diskuse a články, které radí, jak tohoto efektu docílit.

Většina zmíněných článků se proto orientuje na tzv. klasickou elegantní módu a kombinace s prvky ležérnosti.

petrafashion capucinno

A zcela určitě to má smysl, protože v dnešní době ženy touží především po takovém šatníku, nad kterým nebudou muset každé ráno příliš tápat, co si oblečou. Nejrůznější kombinace těchto „základních kusů oblečení“, které se s malými obměnami ve zmíněných článcích objevují, tuto funkci splňují i s estetickým dojmem celého vytvořeného outfitu.

Nutno však podotknout, že mnohými nazývané „základní“ kusy oblečení, jsou vlastně také ty nejvděčnější kusy oděvů, které žena může vlastnit. Protože když je nejhůř a není nálada ani čas na zkoušení složitých kreací před zrcadlem, s níže vypsanými kusy oblečení určitě nikoho ve svém okolí neurazíte.

A abych nemluvila jen tak do větru, sepsala jsem pro vás i já právě těch svých 10 základních kousků v šatníku, bez kterých bych se v životě rozhodně neobešla!:

Bílá košile – absolutní základ! Hodí se k sukni i ke kalhotům, na běžné nošení i do trochu lepší společnosti.

Sáčko/bundička – černé sáčko je elegantní, barevné váš celkový outfit zase výrazně oživí. Nosit ho můžete téměř kamkoli, pokud není nejtepleji, dokonce zahřeje.

Pouzdrové šaty – jsou jedním z mých nejoblíbenějších kusů oblečení. Nosím je do školy (případně do práce) a na některé společenské události se také skvěle hodí, pokud je doplníte vhodnými šperky. Na ženách vypadají skvěle v jakémkoli věku.

Malé černé – nebo-li známé Little black dress. Většina článků se základními oděvy na ně nezapomíná a po právu! Malé černé se dají nosit nejen na pohřby, ale také na večeři, na ples… a v případě správně zvolených doplňků i na běžné nošení. Krom toho se říká, že černá zeštíhluje!

Šátky – v různých barvách. Skvěle se hodí k barevným i neutrálně laděným outfitům, které díky nim nevypadají tak usedle. Díky šátkům vypadá každý outfit elegantněji a některé z nich dokážou v nepříjemném počasí člověku nahradit i svetřík nebo bundu.

Černá sukně – Kdo není příliš kalhotový typ, ten zcela určitě ocení černou sukni. Tou nemůže nic zkazit. Stačí obyčejná bavlněná černá sukně a silonky, abyste vykouzlili krásný a elegantní outfit hodný dámy!

Černé lodičky – jsou absolutní základ. Nemusejí mít vysoký podpatek jak mrakodrap, stačí přirozený, malý. Každopádně vypadají dokonale jak k sukni, tak ke kalhotům.

Béžové lodičky – jsou také vděčným kouskem do šatníku. Možná se to nezdá, ale pokud zvolíte outfit, k němuž by se vám nejlépe hodily boty, jejichž barvu doma zkrátka nevlastníte, béžové lodičky vám poslouží mnohem lépe než ty černé. Béžové lodičky totiž nenaruší ani pětibarevný outfit, protože jejich barva je tak přirozená, že vlastně splývá s vaším tělem a vůbec nepůsobí přepjatě.

Tmavé úzké kalhoty/legíny – I když nejste kalhotový typ, je vhodné vlastnit alespoň jedny tmavé úzké kalhoty nebo legíny. S dlouhým tričkem, ale i se šaty, vypadají dobře, nenuceně a pohodově. Na běžné nošení jsou ideální. Do společnosti však zvolte raději sukni nebo šaty, pokud chcete být za pěknou dámu.

Kabátek – Podzimní/jarní nebo zimní kabát je také důležitým prvkem dámského šatníku. Obyčejná bunda jednak nepůsobí k sukním nebo k šatům dobře, jednak se jedná o sportovnější kus oblečení, který elegantní žena využije jen málokdy. Kabát nebo kabátek od EugenKlein.cz vypadají prostě žensky. A tak to má být.

eugenklein.cz

Comments are closed.

© PetraFasion.cz. All Rights Reserved.